Judyta Sierakowska

Reporterka, podróżniczka, z wykształcenia socjolożka. Publikowała m.in. w „Przekroju”, „Rzeczpospolitej”, „Życiu Warszawy”, „Bloomberg Businessweek Polska”, „Dużym Formacie” czy „Focusie”.

Za reportaż „Władcy ‘jamników'” (Puls Biznesu Weekend) opowiadający historię twórców autobusowej potęgi Solaris, została nominowana do nagrody Grand Press 2012.

Współautorka książek Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani: „Pytania, których się nie zadaje. 12 reporterów, 12 ważnych odpowiedzi” (2012), „Twarze Sukcesu. Zespół Downa” (2014), „Rysa na raju” (2015); redaktorka i współautorka: „Listy obecności 2. Rozmowy z ojcami niepełnosprawnych dzieci” (2017); autorka książki „21+3. Gwiazdy w dobrej formie” (2021), która zawiera 24 sylwetki ludzi ze świata kultury.

Autorka książek reporterskich: „Mołdawianie w kosmos nie lietajut biez wina” (wyd. Bezdroża) oraz „Nikt nie słucha. Reportaże o disco polo” (Wydawnictwo Poznańskie).

Przez kilka miesięcy mieszkała w Komracie, stolicy Gagauzji, gdzie uczyła dzieci języka polskiego, a dorosłych przygotowała do egzaminu na Kartę Polaka. Wszyscy zdali.

Autor zdjęcia: Jacek Poremba