Spektakl „Lokomotywa. Nie dla dzieci”

Tegoroczną edycję festiwalu rozpoczniemy od spektaklu teatralnego w wykonaniu artystek i artystów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.

21 czerwca (środa), godzina 19:00
Sala widowiskowa Świdwińskiego Ośrodka Kultury ZAMEK

Spektakl biletowany
Bilet: 30 zł
Liczba biletów ograniczona

Bilety można kupić w serwisie KupBilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/99941/Świdwin/Lokomotywa.+Nie+dla+dzieci+-+BTD/

„Lokomotywa. Nie dla dzieci” jest słowno-muzyczną opowieścią o jednym z najwybitniejszych polskich poetów Julianie Tuwimie. Przede wszystkim muzyczną. Wśród kilkunastu utworów, do których Poeta napisał słowa, a które usłyszymy podczas spektaklu, każdy z nas zna na pewno: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, czy „Czy na pierwszy znak”.

Te przedwojenne szlagiery, i inne – nie mniej znane – piosenki to jednak nie wszystko. „Lokomotywa” zabierze nas także do prywatnego świata poety, prezentując widzom Juliana Tuwima jako fascynującego w swojej złożoności, niezwykle wrażliwego Człowieka. W spektaklu pojawią się zarówno fragmenty wierszy i prozy, jak i kabaretowe teksty satyryczne Poety. „Lokomotywa” to również wspólna zabawa z publicznością. O tym jednak sza! Chcemy sprawić naszym widzom niespodziankę.

Zapraszamy Państwa na spektakl pełen wzruszeń i radości, podszyty odrobiną melancholii, podczas którego będziecie się doskonale bawić!

Reżyseria: Zdzisław Derebecki
Autor: Tomasz Ogonowski
Obsada: Bernadetta Burszta, Katarzyna Ulicka-Pyda, Beata Niedziela, Marcin Borchardt, Wojciech Kowalski, Piotr Krótki, Jacek Zdrojewski
Inspicjent: Izabela Rogowska
Scenografia: Beata Jasionek
Muzyka: Jarosław Barów
Choreografia: Arkadiusz Buszko
Kostiumy: Beata Jasionek

Czas trwania spektaklu: 1h 40min (bez przerwy)