Wejściówki na koncert TYRMAND TO JAZZ

Podczas świdwińskiego festiwalu łączymy wątki literackie i muzyczne. W duchu tej artystycznej symbiozy zapraszamy na koncert TYRMAND TO JAZZ Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

Sobota, 24 czerwca, godzina 22:00
Bezpłatne wejściówki można już odbierać w zamkowym oddziale CIT.

Jedyny w kraju regularnie aktywny koncertowo i wydawniczo jazz rap band. Istnieje od 2014 roku. Koncertowali z Agą Zaryan, Michałem Urbaniakiem czy Krzesimirem Dębskim, a w innych konfiguracjach współpracowali chociażby z Nigelem Kennedy, Randy Breckerem, Gregiem Osby, Vitoldem Rekiem czy muzykami zespołu Amy Winehouse. Mają na koncie blisko 150 koncertów oraz 4 albumy.

Występowali na prestiżowych festiwalach: Jazz nad Odrą, Era Jazzu, Hip Hop Kemp, RCK Pro Jazz, Good Vibe Festival, Young Arts Festival czy Hanza Jazz Festiwal.

Występ zawiera w swojej formule utwory bezpośrednio inspirowane osobą i twórczością Leopolda Tyrmanda oraz szeroko pojętą historią jazzu, której opisywaniem i propagowaniem zajmował się Leopold Tyrmand.

„Tyrmand to Jazz” to czwarty, ale pierwszy na winylu materiał Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Płyta jest inspirowana twórczością pisarza i publicysty, a także propagatora jazzu i ikony popkultury – Leopolda Tyrmanda. Płyta winylowa ukazała się 10 grudnia 2021 roku w trzech wersjach kolorystycznych, nakładem prestiżowego wydawnictwa Junoumi Records!


Bartłomiej Skubisz „Eskaubei” – rap, spoken word
Tomasz Nowak – trąbka
Piotr Bolanowski – piano
Alan Wykpisz – gitara basowa
Maksymilian Olszewski – perkusja