Wolontariat w czasie festiwalu

Festiwal literacki to ogromne przedsięwzięcie, a a praca za kulisami potrafi być równie ekscytująca, co uczestnictwo w spotkaniach, warsztatach, wystawach i koncertach.
W tym roku postanowiliśmy zaprosić do współpracy wolontariuszki i wolontariuszy – osoby chętne zaangażować się w pomoc w organizacji i przebiegu festiwalowych wydarzeń.

KOGO SZUKAMY?
Osób minimum 16-letnich, dyspozycyjnych w dniach 21-25 czerwca, gotowych podjąć się zadań związanych z obsługą wydarzeń festiwalowych.

NA CZYM POLEGA WOLONTARIAT FESTIWALOWY?
To między innymi pomoc w obsłudze stoiska z książkami, przekazywanie informacji gościniom i gościom oraz publiczności, pomoc pracownikom ośrodka kultury w przygotowaniu infrastruktury niezbędnej do kolejnych wydarzeń w programie, asystowanie osobom prowadzącym warsztaty.

CO OFERUJEMY?
Bezpłatny wstęp na biletowane wydarzenia festiwalowe (spektakl, koncert), bon na książki festiwalowych autorek i autorów, pakiet festiwalowych gadżetów, pisemne podziękowanie z zaświadczeniem o wolontariacie w czasie 54. OKL im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Prosimy o przesłanie zgłoszeń pod adres promocja@zamek.swidwin.pl
W wiadomości należy zawrzeć:
– imię i nazwisko,
– numer kontaktowy (telefon komórkowy),
– określenie dostępności w dniach 21-25 czerwca (dni oraz godziny),
– jeżeli zgłoszenie dotyczy osoby niepełnoletniej, prosimy o taką informację (do ostatecznej akceptacji zgłoszenia wymagana będzie zgoda rodzica/opiekuna),
– kilka słów o sobie.

Nie wymagamy doświadczenia w podobnych aktywnościach. Zapewniamy krótkie szkolenie przed festiwalem.

Zapotrzebowanie oceniamy na maksymalnie 5 osób. Priorytetem będzie dla nas zebranie zespołu wolontariackiego w kształcie umożliwiającym równomierne rozłożenie siły podczas 5 dni festiwalu.
Ewentualne pytania można kierować pod ten sam adres.