Podziękowania

Literacki Świdwin 2023 przeszedł do historii, ale dzięki Państwa reakcjom i mnóstwie wspaniałych słów ciągle jeszcze trochę tym wydarzeniem żyjemy.

Nadszedł czas podziękowań, choć żadne słowa nie wyrażą całej naszej wdzięczności za to, że byliście częścią tej edycji. To było święto literatury, ale też życzliwości, rozmów, wymiany poglądów – i najlepszy dowód na to, że wszystko to może wydarzać się w niewielkim mieście powiatowym na północno-zachodnim krańcu Polski.

Sensem i sercem Literackiego Świdwina jest publiczność. Dziękujemy za Waszą obecność i za rozmowy, w których podkreślaliście, jak świetnie się w zamku czujecie i jak podoba Wam się program i realizacja. Za każde „do zobaczenia za rok!”, które dla nas jest fantastyczną recenzją i nagrodą.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie, przebieg i relacjonowanie festiwalu.

Autorkom i autorom, pokonującym często wiele kilometrów w jedną stronę, aby spotkać się z publicznością w Świdwinie. Obecnym nie tylko podczas własnych spotkań, ale chętnie rozmawiającym w kuluarach i uczestniczącym w warsztatach. Tworzycie wspaniałą atmosferę, o której marzą zapewne wszyscy organizatorzy.

W tej edycji byli to: Zbigniew Czajkowski, Artur Domosławski, Olga Drenda, Jerzy Jarniewicz, Grzegorz Kasdepke, Maria Peszek, Grzegorz Piątek, Paweł Pieniążek, Zbigniew Rokita, Judyta Sierakowska, Filip Springer, Dionisios Sturis, Katarzyna Tubylewicz, Marta Żakowska.

Dziękujemy także artystkom i artystom teatralnym i muzycznym.
Zespołowi Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie.
Marii Peszek z zespołem.
Zespołowi Eskaubei & Tomek Nowak Quartet.

Spotkania, spektakle i warsztaty nie odbyłyby się, gdyby nie cudowne, kreatywne i znakomicie zorganizowane osoby.
Na wielkie brawa zasługują prowadzący i prowadzące spotkania: Stasia Budzisz, Ola Kołodziejek, Hanna Łozowska, Piotr Oleksy, Barbara Radzikowska, Maciej Robert.

Dziękujemy za uwagę i ogrom pracy osobom oceniającym teksty nadesłane na konkurs w kategorii poezja: Łukasz Kaźmierczak / Łucja Kuttig, Ola Kołodziejek, Maciej Robert
oraz w kategorii reportaż prasowy: Stasia Budzisz, Piotr Oleksy, Kaja Puto.

Osobom nagrodzonym za osobistą obecność podczas rozdania nagród.

Osobom prowadzącym warsztaty: Ani Maciąg, Natalii Przybyłowicz, Maciejowi Robertowi, Filipowi Springerowi, Agacie Stoltmann.
Łukaszowi Kaźmierczakowi / Łucji Kuttig za wieczór z poezją.
Dionisowi Sturisowi za kulinarne inspiracje.

Za objęcie naszego wydarzenia honorowym patronatem i finansowanie: Pani Annie Bańkowskiej, Członkini Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Za wsparcie finansowe Urzędowi Województwa Zachodniopomorskiego.

Za patronat nad festiwalem: Województwu Zachodniopomorskiemu, Książnicy Pomorskiej, Koalicji Letnich Festiwali Literackich.

Za współpracę organizacyjną: Kasi Krawczyk i Agencji autorskiej Opowieści, Urzędowi Miasta w Świdwinie, Starostwu Powiatowemu w Świdwinie.

Wydawnictwom, które z serdecznością udostępniały informacje o naszym wydarzeniu: Karakter, Czarne, Wielka Litera, Krytyka Polityczna, Biuro literackie oraz Wydawnictwo Poznańskie.

Regionalnemu Centrum Kultury i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu za aktywne promowanie festiwalu i życzliwość.

Za dokumentowanie przebiegu tegorocznej edycji ekipie RegaTV.
Fotografującemu spontanicznie już nie pierwsze nasze wydarzenie Piotrowi Burzyńskiemu – za świetne kadry i serdeczną obecność.

Polskiemu Radiu Koszalin, a szczególnie redaktorowi Mateuszowi Sienkiewiczowi za zainteresowanie już w fazie planowania tej edycji oraz za kolejny rok świetnych relacji na antenie.

Za wsparcie graficzne i logistyczne oraz za spokój, który nas uratował, Marcinowi Zawadzie – Zawada Studio.

Za przygotowanie techniczne infrastruktury koncertów – firmie Funky Events z Białogardu.

Ekipie z foodtrucków Votan.

Ka-Jo Restauracja & Apartamenty Świdwin za współpracę i znakomite przyjęcie festiwalowych gościń i gości.

Najlepszej na świecie wolontariuszce Weronice Tudrujek za pracę i entuzjazm.

Pracownicom i pracownikom Świdwińskiego Ośrodka Kultury, wykonującym szereg niezbędnych zadań przed, w trakcie i po spotkaniach, warsztatach i koncertach – za świetną koordynację i nieustające poczucie humoru.