Iwona Wiszniewska

„Iwiszka” – artysta plastyk, fotograf. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Koszalinie. Pracuje jako instruktor w Klubie 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Bierze udział w plenerach malarskich i fotograficznych . Prowadzi zajęcia plastyczne i warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tworzy w różnych technikach malarskich. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, malarstwo na jedwabiu, batik, tusze alkoholowe. Fotografuje najczęściej naturę, człowieka i architekturę. Zajmuje się fotografią reporterską.

Sama siebie nazywa „twórcą poszukującym”. Maluje w rożnych stylach: od realizmu do abstrakcji. Bez możliwości urzeczywistnienia idei czy koncepcji, sztuka by nie istniała. Jej praca to nieustanne poszukiwanie najlepszego sposobu interpretacji wyobrażeń, jakie ma o sobie i świecie, w którym żyje. Nie ogranicza się do jednego medium, stylu czy koncepcji. Każda praca, którą tworzy, jest jednocześnie przedłużeniem przeszłości, skąd pochodzi i czego się nauczyła, a także zapowiedzią przyszłości, dokąd zmierza. Poszukuje wyjątkowych i niepowtarzalnych przejawów rzeczywistości w najmniejszych formach otaczającej przyrody.

To w jej bujności i różnorodności znajduje wciąż nowe pomysły – od ujmowania prostoty po wytwory swojej fantazji. Wierzy, że każdy obraz pejzażowy to nieopowiedziana historia natury. Jej twórczość widzowi ma dostarczyć przede wszystkim przyjemności estetycznej.

Wystawy indywidualne i zbiorowe: Świdwin, Kołobrzeg, Drawsko Pomorskie, Koszalin, Poznań, Szczecin, Bydgoszcz, Gdynia, Warszawa i wiele innych.

Jej prace malarskie znajdują się m. in.: Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie, w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Za swoją działalność artystyczną zdobyła szereg nagród i wyróżnień.

Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Literackiego im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej, prace Iwony zobaczymy na wystawie “Łączy nas sztuka”.