Joanna Nowicka

Artystka, która Czaruje Światem.

W sercu Świdwina, gdzie rzeka płynie leniwie, snuje się wśród zielonych łąk, tam bije serce Joanny Nowickiej – artystki, która magią kolorów i form zaczarowuje rzeczywistość.

Już od najmłodszych lat Joanna czuła w sobie zew sztuki. Niczym motyl do światła, tak ona podążała za pięknem, chłonąc je wszystkimi zmysłami.

W 1998 roku ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi w Szczecinie, gdzie szlifowała swój talent pod okiem mistrzów.

Następnie, niczym ptak spragniony swobody, rozwinęła skrzydła na Politechnice Koszalińskiej, zgłębiając tajniki wzornictwa i otrzymując tytuł magistra sztuki w 2005 r.

Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Koszalinie.

Natura to jej muza, a ludzkie ciało – fascynująca zagadka, którą artystka z uporem rozwiązuje za pomocą pędzla, dłuta i innych narzędzi.

Każdy liść, każdy promień słońca, każdy mięsień ludzkiego ciała, staje się dla niej inspiracją, skarbcem, z którego czerpie bez końca. Nie boi się eksperymentów. Łączy tradycyjne techniki z nowoczesnymi rozwiązaniami, tworząc dzieła, które zaskakują i zachwycają. Jej prace emanują energią, emocjami i głęboką refleksją nad otaczającym światem. Artystkę szczególnie fascynuje starość i dzieciństwo. W swoich portretach uchwytuje nie tylko wygląd, ale i duszę człowieka. Z czułością i zrozumieniem maluje zmarszczki na twarzy starca, a w oczach dziecka dostrzega niewinność i radość życia. Joanna nie tylko tworzy, ale i dzieli się swoją pasją z innymi. Prowadzi warsztaty, zarażając młode pokolenie miłością do sztuki. Jest niczym przewodniczka, która prowadzi innych przez magiczny labirynt kolorów i form. Joanna Nowicka to artystka, która oczarowuje. Jej prace to nie tylko obrazy, czy rzeźby, to okna do innego świata, świata pełnego piękna, tajemnicy i głębokich emocji. Jeśli szukasz sztuki, która poruszy Twoje serce i skłoni do refleksji, koniecznie poznaj twórczość Joanny Nowickiej. To podróż, której z pewnością nie pożałujesz.

Podczas tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Literackiego im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej, Joanna poprowadzi warsztaty hapa zome, a jej prace zobaczymy na wystawie “Łączy nas sztuka”.