Czego boi się wiersz? – warsztaty poetyckie

Na niedzielne warsztaty poetyckie, prowadzone przez Olę Kołodziejek, zapraszamy wszystkie osoby piszące, które w pełnej otwartości atmosferze chciałyby popracować nad własnymi tekstami poetyckimi. Prosimy o zabranie 2–3 szkiców wierszy i o gotowość na przedstawienie ich grupie – teksty staną się bazą dla wspólnej pracy.

Jednocześnie spróbujemy zastanowić się, czy w poezji można wszystko? Czy wiersz ma granice, a jeśli tak, to jakie? Czy czegoś się boi, a może wręcz przeciwnie? Czy wiersz należy rozumieć? Czego unikać w wierszu? Punktem wyjścia do tych przemyśleń będą teksty cenionych poetek i poetów.

Warsztaty mają formę zajęć otwartych. Skierowane są do pełnoletnich uczestników, zarówno laureatek i laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej, jak i do osób piszących do szuflady.

Ola Kołodziejek jest autorką książki poetyckiej „Plan plam” (Wydawnictwo Wolno). Pod koniec czerwca w wydawnictwie Convivo Anna Matysiak ukaże się jej druga książka z wierszami – „Cudze święta”. Ola jest opiekunką dwóch kutnowskich festiwali literackich organizowanych przez Kutnowski Dom Kultury – Złoty Środek Poezji i Festiwal na Faktach, prowadzi spotkania autorskie i zajęcia oraz warsztaty literackie dla młodzieży. Pisze dialogi dubbingowe do seriali dla dzieci. Razem z Kasią Michalczak współprowadziła literacki magazyn „Drobiazgi” oraz warsztaty twórczego pisania. Jest stypendystką Funduszu Popierania Twórczości ZAIKS (2021) oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury (2024). Od trzech lat związana z festiwalem Literacki Świdwin, między innymi jako jurorka w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej. Lubi się zmęczyć, wymyślać, mieć dystans i pić kawę z masłem.

Dołączcie do nas, by posłuchać, poczytać, pouczyć się poezji.

Termin: 16.06.2024 r., godz. 9:00

Miejsce: kawiarnia Świdwińskiego Ośrodka Kultury
Wstęp wolny, bez zapisów.