“Łączy nas sztuka” – wystawa prac Joanny Nowickiej i Iwony Wiszniewskiej

Zapraszamy na wyjątkowy wernisaż prac świdwińskich artystek – Joanny Nowickiej i Iwony Wiszniewkiej pt. „Łączy nas sztuka”, który odbędzie się 15 czerwca 2024 r., o godzinie 20:00 w salonie wystaw, w ramach 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Literackiego im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej.

Joanna Nowicka – artystka, która czaruje światem. Już od najmłodszych lat Joanna czuła w sobie zew sztuki. W 1998 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Constantina Brancusi w Szczecinie, gdzie szlifowała swój talent pod okiem mistrzów. Skrzydła rozwinęła na Politechnice Koszalińskiej, zgłębiając tajniki wzornictwa i otrzymując tytuł magistra sztuki w 2005 r. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Koszalinie. Natura to jej muza, a ludzkie ciało – fascynująca zagadka, którą artystka z uporem rozwiązuje za pomocą pędzla, dłuta i innych narzędzi. Nie boi się eksperymentów. Łączy tradycyjne techniki z nowoczesnymi rozwiązaniami, tworząc dzieła, które zaskakują i zachwycają.

Iwona Wiszniewska „iwiszka” – artysta plastyk, fotograf. Jest członkiem Związku Artystów Plastyków Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Koszalinie. Pracuje jako instruktor w Klubie 1. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie. Bierze udział w plenerach malarskich i fotograficznych. Prowadzi zajęcia plastyczne i warsztaty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Maluje w rożnych stylach: od realizmu do abstrakcji. Uprawia malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe, malarstwo na jedwabiu, batik, tusze alkoholowe. Fotografuje najczęściej naturę, człowieka i architekturę. Zajmuje się fotografią reporterską. Sama siebie nazywa „twórcą poszukującym”. Za swoją działalność artystyczną zdobyła szereg nagród i wyróżnień.