PODZIĘKOWANIA

55. Ogólnopolski Festiwal Literacki im. Jana Śpiewaka i Anny Kamieńskiej dobiegł końca, można (na chwilę) usiąść i skreślić parę zdań podziękowań. Ważnych podziękowań.

Pierwsze z nich kierujemy do Was nasi drodzy odbiorcy i uczestnicy spotkań autorskich, warsztatów i wszystkich wydarzeń towarzyszących pasmu głównemu festiwalu. Jesteście niezawodni! Gdyby nie Wy, nasze działania nie miałyby sensu, a Wasze liczne przybycie przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za Wasze miłe słowa i obietnice powrotu na festiwal w przyszłym roku.

Autorom i prowadzącym spotkania autorskie – za inspirujące rozmowy i przeniesienie uczestników do świata poezji i literatury.

Prowadzącym warsztaty i inne aktywności – za podzielenie się z uczestnikami Waszą wiedzą i pasją.

Aktorom ze Świdwińskiej Artystycznej Grupy Teatralnej, muzykom z zespołu Trupięgi i artystkom – malarkom za oprawę artystyczną festiwalu i poruszenie serc odbiorców.

Poetom – za udział w konkursie poetyckim i podtrzymywanie jego półwiecznej tradycji.

Reportażystom – za udział w konkursie na tekst reportażowy i budowanie nowej tradycji festiwalu.

Jurorom – za przeczytanie niezliczonej ilości zestawów nadesłanych na konkurs i trudną pracę podczas wyłaniania laureatów.

Wreszcie! Agencji autorskiej opowieści, która partnerowała wydarzeniu i bez której ten festiwal by się nie odbył. Kasiu, Mario, Haniu, Aniu, Kasiu – dziękujemy za Waszą wiedzę, szybkie narady, poszukiwanie rozwiązań, piękne relacje w mediach społecznościowych, wsparcie i serdeczność!

Festiwalu nie byłoby oczywiście bez książek – podziękowania dla księgarni festiwalowej.

A zamkowy szczebel kierowniczy kieruje swoje podziękowania do ekipy zamkowej. Za Waszą wytrwałość, cierpliwość, gotowość, gaszenie pożarów, włożone serducho, setki zaparzonych kaw, miliony kroków, by wszystko było na miejscu i na czas i wylane litry potu przy dźwiganiu, noszeniu i montowaniu, a przy tym wszystkim za Wasz uśmiech. Bez Was by się nie udało!

Jesteśmy szczęśliwi i wzruszeni, że mogliśmy dla Was i z Wami tworzyć to piękne święto literatury💙

Do zobaczenia w przyszłym roku!👋